Kawa jest napojem, który towarzyszy nam już od bardzo wielu lat i nie traci na swej popularności. W wielu przypadkach to właśnie od jej spożycia zaczynamy nasz dzień, popijając kawę do śniadania. Jest to także bardzo częsty towarzysz wszelkiego typu spotkań towarzyskich i biznesowych. Oprócz wyjątkowego smaku jednak, kawa ma wiele innych zalet, z których korzystamy.
Pierwszą z nich, o której wie większość spośród nas, jest rzecz jasna efekt pobudzający kawy. Kiedy czujemy się senni i zmęczeni to właśnie kawa jest tym napojem po który najczęściej sięgamy. Zawarta w niej kofeina sprawia, iż ciśnienie krwi w naszym organizmie wzrasta, dodając nam potrzebnej energii. Wielu spośród nas z tego powodu pije kawę nawet kilka razy dziennie.
Poza tym, kawa jest również częstym składnikiem różnego rodzaju diet. Dzieje się tak ponieważ niektóre badania wykazały, iż przyśpiesza ona przemianę materii w naszym organizmie. Co więcej udowodniono także, iż ma ona dobry wpływ na naszą pamięć krótkotrwałą oraz także zdolności poznawcze. Mimo wielu zalet, które posiada kawa, musimy jednak pamiętać aby spożywać ją w racjonalnych ilościach. Jak w przypadku każdego innego pożywienia zbyt duże ilości kawy mogą mieć negatywne skutki.

Leave a Reply

You must be logged in to post a comment.